Szukaj Pokaż menu

Dziwacy z rosyjskich portali społecznościowych CXXX - nie upadnij!

41 666  
142   10  
W kolejnym odcinku "Dziwaków..." między innymi ponętne dziewczyny, bojowe chłopaki - ogólnie ludzie z kasą i fantazją. Zapraszamy!

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

15 najdzikszych newsów tygodnia - dyrektor dużej polskiej firmy żali się na brak pracowników. Zgadnij, ile płaci

120 789  
405   178  
Wódka, Rosja, kradzieże, apele do złodziei o podlewanie drzewek i wygolone bobry, czyli mieszanka newsów, którą można zobaczyć tylko u nas.

#1. Prezydent Białorusi obiecał prezydentowi Rosji, że wódeczka zawsze będzie cacy

10 najlepszych internetowych oszustw, w które ludzie ślepo uwierzyli

212 060  
672   64  
Pamiętacie turystę śmierci? Tego gościa, stojącego na szczycie World Trade Center ze zbliżającym się samolotem za plecami - rzekomo to jest właśnie moment, kiedy rozpoczęła się tragedia z 11 września. To zdjęcie niemało razy okrążyło Internet. Ale ostatecznie okazało się, że to oszustwo, na które nabrało się wielu internautów, zanim oficjalnie ogłoszono je ściemą. Dzisiaj robimy przegląd takich właśnie sławnych w sieci oszustw.

#1. Bill Gates kupuje Kościół Katolicki

Bill Gates to marka sama w sobie. To oszustwo zaczęło się w 1994 roku, kiedy to prasa zaczęła węszyć wokół szerzącej się w Internecie wieści głoszącej, że Bill Gates właśnie kupił Kościół Katolicki. „Połączone siły firmy Microsoft i Kościoła Katolickiego pozwolą nam sprawić, że religia stanie się fajniejsza i dotrze do większego grona ludzi”, cytowano domniemaną wypowiedź Gatesa. Ściema rozprzestrzeniła się tak bardzo, że 16 grudnia 1994 roku Microsoft postanowił ją oficjalnie zdementować.

#2. Olbrzymie solfugi w Iraku

Ta ściema zaczęła swój żywot w 2004 roku, razem z wiadomością, która obiegła setki tysięcy Amerykanów, prosząc o współczucie dla żołnierzy pełniących służbę w Iraku nie tylko dlatego, że są setki mil od domu czy z powodu niebezpieczeństwa, ale ponieważ muszą sobie radzić z absolutnie przerażającymi, prehistorycznymi pająkami. Autor wiadomości twierdził, że pająki potrafią biegać z prędkością 25 mil na godzinę, skakać wzwyż na kilka stóp, a dorosłe osobniki mają nawet stopę długości.



Oszustwo było całkiem wiarygodne, szczególnie w połączeniu z załączonym zdjęciem, pokazującym naprawdę duże pająki, jednak okazało się, że to nie ewolucja, a kąt pod jakim zrobiono zdjęcie uczynił z tych stworzeń prehistoryczne potwory.

#3. Bill Gates rozdający pieniądze

Cóż, Bill Gates faktycznie jest bogaty i jest wielkim filantropem, ale bez przesady, nigdy nie dostaniecie kasy za udział w łańcuszkach. Ale nadzieja umiera ostatnia, i dlatego, kiedy w 1997 roku ludzie zaczęli masowo otrzymywać komunikat z prośbą o przesłanie danego maila do swoich znajomych, by przetestować nowy system namierzania wysłanych maili opracowany przez Microsoft, wielu dało się nabrać. W komunikacie było napisane, że im więcej wiadomości roześlesz do przyjaciół, tym więcej pieniędzy zarobisz. System musiałby być naprawdę wyszukany, żeby śledzić takie działania.

#4. Lonelygirl15

Z początku wydawało się, że to normalna dziewczyna, narzekająca na normalne problemy nastolatki, dopóki nie zaczęła dzielić się z publicznością detalami makabrycznego kultu, jakiemu oddaje się wraz z rodziną. Miała nawet swój profil na MySpace, gdzie kontaktowała się z fanami, ale ludzie w końcu nabrali wątpliwości i oszustwo wyszło na jaw. Była to w istocie reklama zwyczajnego serialu internetowego, stworzonego przez EQAL, pod roboczym tytułem „Dzieci z Anchor Cove”.

#5. Ładowanie iPoda cebulą

Ten viral pokazywał jak naładować iPoda posługując się wyłącznie cebulą i szklanką napoju gazowanego Gatorade. Pseudo naukowe wykonanie dodawało filmikowi wiarygodności, dzięki czemu wielu ludzi wyszło na idiotów usilnie próbując podłączyć swój sprzęt do warzywa.

#6. Surfowanie po pijaku

Cóż, z pewnością nie chodzi o to na fotografii, w 1994 Kongres rozważał rzekomo prawo zabraniające surfowania po sieci oraz wypowiadania się publicznie na tematy związane z seksem pod wpływem alkoholu. Ściema była tak prawdopodobna, że wywołała falę telefonów z pogróżkami pod adresem Kongresu i ostatecznie senator Ted Kennedy musiał zdementować tę plotkę.

#7. Wróżka z Derbyshire

W 2004 roku Dan Baines z Derbyshire w Anglii wystawił na sprzedaż na eBayu coś, co jak twierdził było zwłokami wróżki. Ten przekonujący wkręt sprawił, że jego stronę odwiedziło ponad 20 000 ludzi w jeden dzień. Z powodu szumu medialnego pomysłowy sprzedawca musiał przyznać, że aukcja jest fikcyjna. Jednak wielbiciele wróżek nie dali się tak łatwo przekonać i z całą powagę kazali mu „zwrócić zwłoki wróżki do jej prawowitego grobu tak szybko, jak to możliwe, albo będzie musiał stawić czoła poważnym konsekwencjom.”

#8. Pies Hercules

Ta ściema zaczęła się w 2007 roku, w momencie, kiedy Internet obiegło zdjęcie gigantycznego psa. Wiadomość głosiła, że „Hercules został ostatnio nominowany do tytułu Największego Psa na Świecie w Księdze rekordów Guinnessa. Hercules to mastiff angielski, którego obwód karku wynosi 38 cali, a waga 282 funty”. Jego właściciel, pan Flynn twierdzi, że karmi go normalnym jedzeniem, a pies po prostu rośnie. Taa, jasne, bo uwierzę.

#9. Potrójna trąba wodna

To oszustwo zaczęło się od krążącej po sieci fotografii, na której znajdowały się 3 wielkie trąby powietrzne, zbliżające się do kontenerowca niczym huragan Lili. Ale Narodowe Centrum Meteorologiczne USA szybko zdemaskowało ściemę. Specjaliści byli zgodni, że występowanie w tak bliskiej odległości od siebie trzech dużych trąb wodnych jest po prostu niemożliwe.

#10. Blair Witch Project

Dla wielu ludzi nie było oczywiste, że film, który trafił na ekrany kin w 1999 roku był fikcją. Być może za przekonanie, że na obrazie uwieczniono prawdziwe zdarzenia jest odpowiedzialny wpływ reklamy w sieci, zrobionej przez twórców. Tak czy inaczej przez wielu film został odebrany jako zapis faktycznych zniknięć ludzi.

#11. Ola Puchacz pokazuje cycki

Oczywiście nie mogło zabraknąć pewnego oszustwa z naszego podwórka. Wystarczył jeden komentarz bojowniczki, by wielu userów poważnie zaangażowało się w sprawę. Odliczali, a gdy w końcu komentarz osiągnął wyczekiwane 1000 okejek, to...nic się nie stało. Euforia przeszła w gorzkie rozczarowanie i "pogróżki" zawiedzionych bojowników.
Źródła: 1, 2
672
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 15 najdzikszych newsów tygodnia - dyrektor dużej polskiej firmy żali się na brak pracowników. Zgadnij, ile płaci
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Jak się grało w sieci w Quake II w 1998 roku
Przejdź do artykułu Zwykłe zdjęcia, które połączone w pary tworzą bardzo nieczyste obrazki
Przejdź do artykułu Naukowe dylematy niezbyt rozgarniętych internautów
Przejdź do artykułu W Australii wszystko chce cię zabić. I nie są to tylko zwierzęta
Przejdź do artykułu 23 oznaki tego, że niestety jesteś już dorosły
Przejdź do artykułu 7 oszustów i przekręty tak zwariowane, że aż trudno w nie uwierzyć!
Przejdź do artykułu Na tym portalu co drugi Polak miał konto. Fotka kończy 18 lat!
Przejdź do artykułu Surfowanie w necie w 1998 roku

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą